XIV Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym – 11-12 października 2008 r., Wilno (Litwa)
Konkurencja | Miejsce | Zawodnicy | Kraj |
Kata indywidualne kobiet | 1. | Katarzyna Krzywańska | Polska, AKK Łódź |
2. | Michelle Critch | Kanada | |
3. | Mariya Baryshnykova | Ukraina | |
4. | Nataliya Vyerloka | Ukraina | |
Kata indywidualne mężczyzn | 1. | Nazario Moffa | Włochy |
2. | Mirko Saffioti | Włochy | |
3. | Robert Miclea | Rumunia | |
4. | Paweł Janusz | Polska, MKS "Spartakus" Niepołomice | |
Kata drużynowe kobiet | 1. | Manona Danciu, Cristina Gustoiu, Corina Tanasescu | Rumunia |
2. | Alessandra Caruso, Chiara Polello, Carlotta Prete | Włochy | |
3. | Katarzyna Krzywańska, Anna Stachurska, Anna Kulczyńska | Polska; AKK Łódź, KK Pruszków, Toruński KKT "Kumade" | |
4. | Mariya Baryshnykova, Iryna Kokurina, Veronika Paziuk | Ukraina | |
Kata drużynowe mężczyzn | 1. | Fabio Cattaneo, Roberto Mariani, Mirko Saffioti | Włochy |
2. | Robert Miclea, Tiberiu Matei, Romeo Trandafir | Rumunia | |
3. | Paweł Janusz, Michał Janusz, Rafał Wajda | Polska, MKS "Spartakus" Niepołomice | |
4. | Vladimir Zanca, Ricardo Buzzi, Vinicius Pinto | Brazylia | |
Fuku-go kobiet | 1. | Mariya Baryshnykova | Ukraina |
2. | Kristina Kaceviciute | Litwa | |
3. | Ilaria Rigoldi | Włochy | |
3. | Cornelia Nae | Rumunia | |
Fuku-go mężczyzn | 1. | Daniel Iwanek | Polska, Lubelski KKT |
2. | Piotr Kulczyński | Polska, AKK Łódź | |
3. | Laimonas Niuniava | Litwa | |
3. | Rytis Bublevicius | Litwa | |
Ko-go kumite kobiet | 1. | Marta Niewczas | Polska, KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego |
2. | Justyna Marciniak | Polska, Lubelski KKT | |
3. | Natalija Artiomova | Litwa | |
3. | Roxana Ratiu | Rumunia | |
Kumite indywidualne mężczyzn | 1. | Matteo Leone | Włochy |
2. | Bartosz Chyrek | Polska, KK Gdynia | |
3. | Eduard Popescu | Moldawia | |
3. | Simon Bors | Mołdawia | |
En-bu kobieta/mężczyzna | 1. | Manona Danciu, Robert Miclea | Rumunia |
2. | Ilaria Rigoldi, Andrea Gasparetti | Włochy | |
3. | Adairce Castanhetti, Rodrigo Souza | Brazylia | |
4. | Aleksandra Dec, Damian Karwacki | Polska, AKK Łódź | |
En-bu mężczyzna/mężczyzna | 1. | Adrian Cojocaru, Romeo Trandafir | Rumunia |
2. | Bartosz Skwarski, Łukasz Urbaniak | Polska, Lubelski KKT | |
3. | Matteo Leone, Nazario Moffa | Włochy | |
4. | Rodrigo Souza, Igor Mendonca | Brazylia | |
Kumite drużynowe | 1. | Marco Bacchilega, Stefano De Bartolomeo, Matteo Leone, Cristian Zanovello | Włochy |
2. | Bartosz Chyrek, Damian Tomasik, Łukasz Radwański, Łukasz Wójcik | Polska; KK Gdynia, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki, Kluczborski KK, Kluczborski KK | |
3. | Rytis Bublevicius, Laimonas Niuniava, Darius Balciunas, Giedrus Svetkauskas | Litwa | |
3. | Andreas Hoheneder, Simon Eisenmann, Christian Eisenmann, Bjorn Rudolf | Niemcy |