Wiadomości z regionu

04.12.2019 23.11.2019, Włocławek, Seminarium Karate Tradycyjnego z Senseiem Krzysztofem Neugebauerem - relacja
W sobotę 23 listopada 2019 roku odbyło się Seminarium Wojewódzkie we Włocławku prowadzone przez senseia Krzysztofa Neugebauera (6 dan). Seminarium podzielone zostało na dwie części. Pierwsza dedykowana młodszym karatekom i poświęcona etykiecie dojo i zasadom użycia ciała w poszczególnych technikach karate (reakcja, przyspieszenie i dynamika ciała). Druga część była specjalistycznym treningiem kitei oraz kumite (budowanie techniki kończącej todome, analiza kitei i zastosowanie technik z kitei w kumite - samoobrona).
 
Uczestnikami seminarium byli karatecy z klubów z całej Polski, a organizatorem Kujawsko-Pomorski Związek Karate Tradycyjnego.
  

Obie części seminarium kończyły się odśpiewaniem „Sto lat”, ponieważ właśnie tego dnia swoje urodziny obchodził sensei Krzysztof Neugebauer. Do życzeń od wszystkich uczestników dołączyli się również legendarni zawodnicy: Cornel Musat, Avi Rokah, Justo Gomez, Vladimir Pucha i Ricardo Luis Buzzi, którzy w ramach niespodzianki przesłali swoje życzenia w formie elektronicznej do odczytania w czasie seminarium.

 

Żegnając się z uczestnikami szkolenia sensei Krzysztof Neugebauer podkreślił, że: "Jako jeden z uczniów wielkiego mistrza Senseia Hidetaki Nishiyamy, kontynuując rozpoczętą misję zawierającą się w słowach: Karate jest tylko jedno, najważniejsze jest rozwijanie karate i integracja całego środowiska".

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć (fot. Kujawsko-Pomorski Związek Karate Tradycyjnego).