Wiadomości z regionu

27.05.2019 Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego "Silesia Cup" - relacja

W dniu 25 maja w bytomskiej hali "Na Skarpie" odbył się Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego "Silesia Cup". Wystartowało w nim 633 zawodników z 46 klubów z 4 krajów - Polski, Czech, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. 

 

Najliczniejszym, a zarazem najlepszym klubem zawodów okazał się Krakowski KKT, którego 100 zawodników wywalczyło 55 medali, w tym 15 złotych. Na drugim miejscu klasyfikacji medalowej uplasował się MUKS Bytom (34 medale, w tym 10 złotych), a na trzecim reprezentacja Ukrainy (15 medali, w tym 1 złoty). 

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobył Michał Sowa z klubu MUKS Bytom, który w kategorii seniorów wygrał zarówno w kata, jak i kumite, tym samym zdobywając puchar oraz wykutą specjalnie na tę okazję japońską włócznię yari. Najlepszą zawodniczką okazała się Oliwia Karolewska z klubu KKT Kobu Wrocław, której została wręczona ufundowana przez firmę Abisal hulajnoga Nils Extreme.

 

"Najbardziej cieszy mnie podnoszący się w roku na rok poziom. W tym roku dołączyła do nas mocna ekipa z Ukrainy z wieloma medalistami mistrzostw Europy i świata. Ja osobiście, jako trener kadry narodowej juniorów jestem bardzo zadowolony z wysokiej frekwencji i światowego poziomu wśród kadetów i juniorów - powiedział prezes Śląskiego OZKT Janusz Sowa - O poziomie zawodów świadczy również to, że były obserwowane przez trenerów reprezentacji narodowych Polski, Czech i Ukrainy, a jak na otwarciu zawodów powiedział reprezentant Polskiego Związku Karate Tradycyjnego sensei Andrzej Olech, Silesia Cup to zawody kluczowe dla zawodników, są bowiem organizowane tuż przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Seniorów oraz Pucharem Polski Dzieci. To otatnia okazja dla zawodników i trenerów, aby się sprawdzić przed najważniejszymi startami w sezonie". 

 

Turniej po raz kolejny odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia oraz Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Prezydent był reprezentowany przez sekretarza miasta, Pana Mirosława Luksa, a w imieniu PZKT gościem imprezy był członek zarządu, sensei Andrzej Olech. Patronat medialny nad imprezą objęło "Życie Bytomiskie".

 


Pliki do pobrania: