Aktualności

22.12.2020 Spotkanie w ramach działań integrujących różne style karate w Polsce, 11.12.2020, Jabłonna - relacja
 
 
11 grudnia 2020 roku w Jabłonnej odbyło się spotkanie komisji stylowych Polskiego Związku Karate. Przedmiotem rozmów była organizacja Zintegrowanych Mistrzostw Polski w Karate w 2021 roku, w których wezmą udział zawodnicy reprezentujący karate tradycyjne, karate kyokushin, karate shotokan i karate olimpijskie. 
 

W spotkaniu udział wzięli szefowie komisji stylowych PZK - wiceprezes Polskiego Związku Karate i przewodniczący komisji kyokushin Andrzej Drewniak; przewodniczący komisji rewizyjnej Polskiego Związku Karate Jerzy Urban; wiceprezes Polskiego Związku Karate i przewodniczący komisji shotokan Wacław Antoniak; prezes Polskiego Związku Karate, odpowiedzialny za karate olimpijskie Maciej Sokołowski oraz prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i przewodniczący komisji karate tradycyjnego Andrzej Maciejewski.
 
"Spotkanie miało na celu omówienie wspólnych przedsięwzięć, a przede wszystkim Zintegrowanych Mistrzostw Polski w Karate, które odbędą się w przyszłym roku - powiedział prezes PZKT Andrzej Maciejewski - To historyczne wydarzenie, gdyż przez ponad czterdzieści lat nie udało się zorganizować takiej imprezy jak planowane mistrzostwa Polski, które mają się odbyć 1 maja 2021 roku w Warszawie, w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar. Wydarzenie to będzie gratką dla pasjonatów karate, ponieważ będą oni mogli zobaczyć wyjątkowy charakter różnych stylów karate mających wspólne korzenie w filozofii Budo".