Aktualności

21.12.2020 Spotkanie świąteczne Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, 20.12.2020 - relacja
20 grudnia 2020 roku odbyło się spotkanie świąteczne Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Z powodu pandemii w tym roku odbyło się ono w formie online.
 
W spotkaniu udział wzięli członkowie zarządu PZKT, członkowie Rady Programowo-Ekonomicznej PZKT, członkowie zarządów klubów należących do PZKT, a także trenerzy, instruktorzy i zawodnicy kadr narodowych.

Omówiono aktualną sytuację organizacyjną Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, przedstawiono kwestię powołania Komisji Karate Tradycyjnego przy Polskim Związku Karate, ponadto rozmawiano o planach organizacji zintegrowanych Mistrzostw Polski w Karate w 2021 roku, w których mają wystartować zawodnicy reprezentujący karate tradycyjne, a także karate kyokushin, shotokan i karate olimpijskie.
 
Na zakończenie omówiono aktywności Polskiego Związku Karate Tradycyjnego zaplanowane na 2021 rok, czyli kalendarz imprez, imprezy pod patronatem, seminaria regionalne, a także programy upowszechniające karate tradycyjne w różnych grupach społecznych, jak również sytuację Polskiego Związku Karate Tradycyjnego na arenie międzynarodowej. 
 
"Mimo pandemii kończący się rok 2020 można uznać za udany, gdyż odbyły się zarówno mistrzostwa Polski, jak i ogólnopolski puchar dzieci, z sukcesem zorganizowaliśmy także dwa seminaria mistrzowskie - zimowe i letnie Gasshuku - powiedział prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski - Na rok 2021 mamy bardzo ambitne plany. Jednym z nich będzie organizacja Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym, które odbędą się w czerwcu w Katowicach w ramach międzynarodowej platformy łączącej największe światowe federacjie karate tradycyjnego. Podczas naszego świątecznego spotkania widoczny był optymizm, który - jestem przekonany - pozostanie z nami na kolejny rok. Korzystając z okazji, chciałbym życzyć wszystkim klubom i ich członkom spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku dużo zdrowia i pomyślności".   
 
Zwieńczeniem spotkania, które - mimo niebezpośredniej formy - przebiegło w radosnej i przyjemnej atmosferze, były życzenia świąteczne.