Aktualności

13.09.2020 XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym, 12-13.09.2020, Lublin - relacja

W dniach 12-13 września 2020 roku w Lublinie odbył się XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym.

 

W zawodach wystartowało blisko 500 młodych karateków. Zawodniczki i zawodnicy startowali w takich konkurencjach jak kata indywidualne, kata drużynowe, en-bu, zaś młodzicy w kumite indywidualnym. 

 

"Jestem zaskoczony, że po tak długim okresie przerwy w regularnych treningach i w związku z tym, że mamy początek roku szkolnego i jeszcze nie wszędzie ruszyły zajęcia karate tradycyjnego, uzbierała się tak duża grupa startujących - powiedział Józef Rączka, sędzia główny Cieszę się, że zawody zostały podzielone na dwa dni i na dwie oddzielne grupy, co przełożyło się na bardzo przyjazną, spokojną atmosferę. Nikt się nie spieszył, nie było tłoku. Poza tym mile mnie zaskoczył poziom rywalizacji, szczególnie wysoki u dzieci biorących udział w programie Polskiego Związku Karate Tradycyjnego "Sportowy Talent". Słowa pochwały należą się się także sędziom, ich profesjonalizm i wysokiej jakości praca spowodowały, że nie było żadnego, nawet najmniejszego protestu". 

 

Organizatorami XX Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci byli Polski Związek Karate Tradycyjnego, Lubelski Związek Karate Tradycyjnego praz Lubelski Klub Karate Tradycyjnego.

 

Wsparcia finansowego udzieliło Miasto Lublin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. 

 

Z ramienia miasta Lublina dekoracji zawodniczek oraz zawodników dokonała wiceprezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. Ponadto z rąk Pani wiceprezydent Medal Prezydenta Miasta Lublina dra. Krzysztofa Żuka za osiągnięcia sportowe, pracę trenerską i szkoleniową oraz wieloletnią promocję miasta otrzymała Justyna Marciniak.  

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

fot. Agnieszka Orłowska (album dzień 1album dzień 2

fot. Paweł Szczepanik (album


Pliki do pobrania: