Aktualności

06.07.2020 Program "Sportowy Talent", 27.06.2020 - relacja

"Sportowy Talent" to program Polskiego Związku Karate Tradycyjnego wspierający najaktywniejszych polskich karateków w wieku do 13 lat.

 

Polski Związek Karate Tradycyjnego, mimo epidemii koronawirusa (COVID-19), na bieżąco reliazuje i monitoruje program treningowy najaktywniejszych młodych karateków. Program obejmuje przygotowanie do Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci i Światowych Mistrzostw Dzieci w Karate Tradycyjnym. 

 

W sobotę 27 czerwca 2020 roku odbyły się kolejne zajęcia online, które tym razem poprowadził sensei Łukasz Urbaniak - wielokrotny medalista mistrzostw świata, Europy i Polski.  

 

"Podczas ostatnich zajęć online w ramach "Sportowego Talentu" zawodnicy skupili się na doskonaleniu dynamiki ciała w kihon oraz kata, dostosowanymi do stopni zaawansowania. W trakcie kolejnych zajęć omówiona została prawidłowa reakcja ciała w obronie podczas kumite na przykładzie go no sen. Młodsze stopnie doskonaliły uke waza (blok), a starsz stopnie skupiły się na amashi waza (unik) oraz hiraki ashi i mawashi ashi" - powiedział sensei Łukasz Urbaniak.

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z treningu: fotorelacja