Aktualności

18.06.2020 Program "Sportowy Talent", 13.06.2020 - relacja
W dniu 13 czerwca 2020 roku odbyła się kolejna konsultacja szkoleniowa dla uczestników programu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego "Sportowy Talent", który jest przeznaczony dla najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych polskich karateków w wieku do 13 lat.
 
W treningach prowadzonych wskutem pandemii koronawirusa online wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski. Program obejmuje przygotowanie do Ogólnopolskiego Pucharu Polski Dzieci i Światowych Mistrzostw Dzieci w Karate Tradycyjnym. 
 
Treningi w dniu 13 czerwca poprowadził sensei Piotr Kuś - posiadacz stopnia zaawansowania 3 dan w karate tradycyjnym, sędzia międzynarodowej klasy C, wieloletni członek kadry narodowej w karate tradycyjnym, medalista mistrzostw Europy i Polski, wychowawca wielu polskich zawodników odnoszących sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. 
 
"Tematem zajęć były następujące zagadnienia: zwrócenie uwagi na trzy parametry budowy techniki (przygotowanie, prowadzenie i zakończenie); zastosowanie formy, dynamiki ciała, transmisji oraz mocy w kata i kihon; przypomnienie zasad w kihon ippon kumite, jyu ippon kumite i kogo kumite" - powiedział sensei Piotr Kuś
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: fotorelacja