Aktualności

15.06.2020 Kurs sędziowski PZKT, edycja wiosenna, 6-7.06.2020, Kluczbork - relacja

W dniach 6-7 czerwca 2020 roku w obiektach wojewódzkiego Kampusu Sportowo-Rekreacyjnego "Stobrawa" w Kluczborku odbyła się kolejna edycja kursu sędziowskiego Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. 

 

W kursie wzięło udział ponad trzydzieści osób z całego kraju. Kurs prowadził trener i sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Olech (6. dan).

 

Przed rozpoczęciem kursu prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski zapoznał wszystkich z planami i aktualną sytuacją karate w kraju i za granicą.

 

Tematem przewodnim kursu była analiza systemu ciała oraz główne kryteria oceny konkurencji technicznych tj. forma, dynamika ciała, transmisja, siła oraz detale mistrzowskie.

Przedstawiona została analiza wyżej wymienionych elementów wraz z metodyką ich oceniania. Przeanalizowano również trudne sytuacje sędziowskie w kumite. Na koniec kursu zostały przeprowadzone testy i egzaminy na wyższe klasy sędziowskie.


Dużym wsparciem w trakcie kursu była obecność sędziów klasy międzynarodowej i trenerów kadry narodowej tj. Janusza Sowy, Damiana Karwackiego, Mirosława Ellwarta, Jarosława Damrazka, Zbigniewa Sitarza, którzy dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniami.

 

W sobotę odbyła się wspólna kolacja, która była okazją do wymiany spostrzeżeń i uwag. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w kursie, zwłaszcza w obliczu obecnej trudnej sytuacji w kraju.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji