Aktualności

09.06.2020 Program "Sportowy Talent", 6.06.2020 - relacja

"Sportowy Talent" to program Polskiego Związku Karate Tradycyjnego wspierający najaktywniejszych polskich karateków w wieku do 13 lat.

  

Polski Związek Karate Tradycyjnego, mimo epidemii koronawirusa (COVID-19), na bieżąco realizuje i monitoruje program treningowy najaktywniejszych młodych karateków. Program obejmuje przygotowanie do Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci i Światowych Mistrzostw Dzieci w Karate Tradycyjnym.

 

W związku z pandemią koronawirusa najbliższe aktywności w ramach programu "Sportowy Talent" będą się odbywały w trybie online. 

W sobotę 6 czerwca 2020 roku odbył się kolejny trening, tym razem z senseiem Damianem Pawlikiem (2 dan), wieloletnim członkiem kadry narodowej w karate tradycyjnym, medalistą mistrzostw świata, Europy i Polski. 

 

"Podczas ostatniego spotkania treningowego głównym tematem zajęć było poruszanie się ashi sabaki - powiedział sensei Damian Pawlik - W grupie początkującej i średniozaawansowanej skupiliśmy się na fumi ashi (przekrok) oraz na aumi yashi (doskok). Z kolei w grupie zaawansowanej dodatkowo przećwiczyliśmy tsugi-ashi (przesunięcie) oraz aumi yashi (przekrok). Całość była ćwiczona w różnych wariantach i kombinacjach z kumite". 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: fotorelacja