Aktualności

04.06.2020 Międzynarodowy kurs mistrzowski Światowej Unii Karate Tradycyjnego online, 30-31.05.2020 - relacja
W dniach 30-31 maja 2020 roku odbył się 1. Międzynarodowy Kurs Mistrzowski Światowej Unii Karate Tradycyjnego (World Traditional Karate-do Union (WTKU)), który poprowadzili najbardziej renomowani międzynarodowi mistrzowie tradycyjnego karate-do: Sensei Ilja Jorga (10. dan), Sensei Vladimir Jorga (10. dan), Sensei Avi Rokah (8. dan) i Sensei Krzysztof Neugebauer (6. dan). 
 
Kurs, będący przygotowaniem do letniego Summer Gasshuku (Cetniewo, 12-16 sierpnia 2020 roku), odbył się w formie online i zgromadził setki karateków z całego świata, a same treningi dostępne na portalu Facebook WTKU do dziś zostały wyświetlone przez ponad dziesięć tysięcy odbiorców.
 
"Międzynarodowy Kurs Mistrzowski jest kolejnym dowodem na to, że idea Światowej Unii Karate Tradycyjnego to właściwa droga rozwoju karate tradycyjnego - powiedział Andrzej Maciejewski, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i wiceprezydent World Traditional Karate-do Federation - Tak duża liczba uczestników kursu pokazała, że nie tylko my chcemy zjednoczenia, a wielki entuzjazm towarzyszący powstaniu i działaniom Unii pozwala nam wierzyć, że marzenie Senseia Hidetaki Nishiyamy o silnym karate tradycyjnym na arenie międzynarodowej może się w końcu spełnić". 
 
World Traditional Karate-do Union jest platformą dla tradycyjnych stylów karate i jednoczy międzynarodowe organizacje karate (WTKF, WFF, WBKA, ETKF). Jest to największa na świecie organizacja tradycyjnego karate-do. Jedyną polską organizacją należącą do WTKU jest Polski Związek Karate Tradycyjnego.


Kurs WTKU