Aktualności

13.05.2020 Program "Sportowy Talent", 9.05.2020 - relacja
W dniu 9 maja 2020 roku odbyła się kolejna konsultacja szkoleniowa dla uczestników programu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego "Sportowy Talent", który jest przeznaczony dla najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych polskich karateków do lat 13. W treningach prowadzonych wskutek pandemii koronawirusa online wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski. Program obejmuje przygotowanie do Ogólnopolskiego Pucharu Polski Dzieci i Światowych Mistrzostw Dzieci w Karate Tradycyjnym.
  
Sobotnie zajęcia, ze względu na stopień zaawansowania uczestników, zostały przeprowadzone z podziałem na trzy grupy. Swoją wiedzę, doświadczenia treningowe i startowe przekazywał sensei Arkadiusz Bukała, posiadacz stopnia mistrzowskiego 5 dan, były członek kadry narodowej, wielokrotny medalista zawodów krajowych i międzynarodowych, n.in. Mistrzostw Polski czy Pucharu Europy, sędzia klasy międzynarodowej, wychowawca wielu polskich zawodników odnoszących sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą.
 
"W bloku zajęć porannych ćwiczyliśmy kata. O godzinie 10:00 (trening stopni zaawansowania 9-7 kyu) - kata heian shodan, ćwicząc wcześniej kihon z kombinacjami tych kata; o godzinie 11:00 (trening stopni zaawansowania 6-4 kyu) - kata heian sandan i heian yondan, ćwicząc wcześniej kihon z kombinacjami tych kata; zaś o godzinie 12:00 (trening stopni zaawansowania 3-1 kyu) - kata jion, ćwicząc wcześniej kihon z kombinacjami tego kata - powiedział sensei Arkadiusz Bukała - Z kolei w bloku zajęć popołudniowych, o godzinie 15:00 (trening stopni zaawansowania 9-7 kyu) - kihon ippon kumite, ćwicząc wcześniej podstawowe techniki ataku i obrony z kontratakiem w formie kihon oraz symulacji ataku i obrony; o godzinie 16:00 (trening stopni zaawansowania 6-4 kyu) - jiyu ippon kumite, poruszanie się w yori ashi, ćwiczenia podstawowych technik kataku i obrony z kontratakiem oraz symulacji walki; natomiast o godzinie 17:00 (trening stopni zaawansowania 3-1 kyu) - kogo kumite, poruszanie się w yori ashi, ćwiczenie prostych kombinacji z wykorzystaniem technik ręcznych i nożnych oraz symulacja walki. Wszystkie zajęcia powadzone były z dużą intensywnością, połączone z ćwiczeniami rozciągającymi, siłowymi, a nawet zabawami w grupach młodszych. Atmosfera była bardzo pozytywna, a dzieci utrzymały ducha karate do końca zajęć". 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez PZKT wspólnie z uczestnikami zajęć: fotorelacja 
 
Na kolejne spotkanie zapraszamy już w najbliższą sobotę 16 maja 2020 roku.