Aktualności

11.03.2020 V Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży, 7.03.2020, Kraków - relacja
V Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży to flagowa impreza Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego, na czele której stoi prezes i zarazem trener Rafał Wajda. 

 
Impreza odbyła się bez przeszkód i z wielkim sukcesem, gdyż do Krakowa zjechali zawodnicy z 60 klubów z całego kraju i - w tym roku - także z zagranicy: z Litwy, Czech i Ukrainy. Bardzo się cieszymy z rosnącej popularności zawodów! W sumie na ośmiu matach pod okiem 45 sędziów walczyło 900 zawodników. Były wśród nich debiutujące trzylatki oraz kończący juniorskie kariery  siedemnastolatkowie. Przy pełnych trybunach hali Hutnika od 10 rano do 16 po południu trwała rywalizacja - w kata i kumite. Wszyscy zawodnicy otrzymywali pamiątkowe medale, a zwycięzcy torby z licznymi i atrakcyjnymi nagrodami. Co roku organizator stara się, aby lata treningów, wytrwałość i talent były honorowane miłymi upominkami. Dzięki naszymi drogim sponsorom się to udaje. Najlepszymi zawodnikami (zdobyli po dwa złote medale) okazali się - Zofia Orłowska z Lublina oraz Karol Chłopicki z Krakowa.
 
 
W nagrodę otrzymali wspaniałe, kolorowe drukarki oraz po 1000 zł! Drabinkę treningową dostał najliczniej przybyły klub TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki.
 

Puchar Krakowa obserwowali przedstawiciele PZKT - prezes Andrzej Maciejewski i rzecznik prasowy Janusz Kawałko oraz trenerzy kadry kadetów i juniorów - Janusz Sowa i Damian Karwacki. Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Olech (6 dan).

 

Jednym słowem - każdy wyjechał z Krakowa z uśmiechem i dobrymi wspomnieniami. Zapraszamy za rok. 

 

W plikach do pobrania znajdą Państwo szczegółowe wyniki.

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć: fot. Bartosz Siedlik i fot. Adam Latos.

 


Pliki do pobrania: