Aktualności

12.11.2019 Dobry start Polaków podczas 34th WTKF European Traditional Karate-do Chamionship (9.11.2019) i 2nd World Children Championship (10.11.2019) w Brnie, Czechy - relacja
W weekend 9-10 listopada 2019 roku w czeskim Brnie odbyły się dwie międzynarodowe imprezy łączące największe w Europie federacje karate tradycyjnego, które 1 listopada br. podpisały umowę o współpracy - World Traditional Karate-do Federation, European Traditional Karate Federation, World Budo Association i World Fudokan Federation.
 

W dniu 9 listopada w DRFG Arena rozegrano 34. Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-Do, w których wystartowało ponad 200 zawodników z kilkunastu europejskich krajów (Austrii, Armenii, Czech, Litwy, Łotwy, Izraela, Mołdawii, Polski, Serbii, Słowenii, Rosji, Ukrainy i Włoch) w kategoriach wiekowych juniora, kadeta, młodzieżowca i seniora. 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezydent WTKF - dr Volodymyr Savchenko. Wśród gości honorowych znaleźli się prof. dr Vladimir Jorga - prezydent European Traditional Karate Federation, Andrzej Maciejewski - wiceprezydent World Traditional Karate-do Federation oraz prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Andrej Korolev - prezydent World Fudokan Federation, Mihai Apan i Aleksandr Simic - członkowie zarządu World Fudokan Federation, Avi Rokah - dyrektor techniczny World Budo Association i Justo Gomez - przedstawiciel International Traditional Karate Federation. 
 
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć: WTKF 

Szczegółowe wyniki znajdą Państwo w zakładce Wyniki: wyniki
  
 
Z kolei w dniu następnym 10 listopada, również w DRFG Arena, odbył się 2. Światowe Mistrzostwa Dzieci. W tej imprezie wystartowało ponad 1200 zawodników w kategoriach wiekowych od dzieci najmłodszych, przez młodzika, kadeta, po juniora, w tym ponad 500 z Polski. 
 
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami (wyniki), a także do obejrzenia zdjęć: WBKA 
 
Oba wydarzenia są wynikiem wspomnianego powyżej porozumienia między federacjami karate tradycyjnego, podpisanego w Niemczech 1 listopada 2019 roku (relacja) oraz wyrazem współpracy w ramach szerokiej międzynarodowej platformy.
 
"Podczas obu wydarzeń panowała znakomita atmosfera sportowa, a poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Cieszy nas to, że polscy zawodnicy, od kadetów po seniorów, wiedli prym na macie, co jest potwierdzeniem tego, że system szkolenia kadr narodowych w Polsce zmierza w dobrym kierunku - powiedział prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski - Z kolei 2. Światowe Mistrzostwa Dzieci można uznać za historyczne wydarzenie, ponieważ był to pierwszy turniej w ramach platformy między federacjami karate tradycyjnego. W przyszłym roku będą to mistrzostwa czterech lub więcej federacji, co wydatnie podniesie ich atrakcyjność jako widowiska sportowego. Zamierzeniem całego nurtu karate tradycyjnego jest to, aby najmłodsi zawodnicy z Brna wystartowali w przyszłości podczas igrzysk olimpijskich". 
 
Organizatorem zawodów była Czeska Federacja Karate Tradycyjnego.