Aktualności

06.11.2019 Dobry start Polaków w VIII Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan w Niemczech, 1-3.11.2019, Sindelfingen - relacja

W dniach 1-3 listopada 2019 roku w Glaspalast Sindelfingen odbyły się VIII Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan, w których udział wzięło ponad 1600 zawodników z blisko 40 krajów.

 

Polskę reprezentowało ponad 70 zawodniczek i zawodników z klubów członkowskich Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, którzy niejednokrotnie stawali na podium, co cieszy tym bardziej, że poziom techniczny zawodów można ocenić wysoko, a konkurencję jako niełatwą. Wiele sportowych emocji, zacięte pojedynki i niezwykle przyjazna atmosfera - takimi słowami można podsumować turniej. 

 

Poniżej prezentujemy wyniki polskich karateków w konkurencjach karate tradycyjnego:

 

I. Konkurencje dla kadet - junior - młodzieżowiec - senior - weteran:

1. miejsce (4)

- ko-go kumite kadetek - Paulina Wnukiewicz, Włocławski KKT

- kumite indywidualne seniorów - Michał Sowa, MUKS Bytom

- kata drużynowe młodzieżowców - Patryk Jarosz, Krakowski KKT, Michał Kłosek, Krakowski KKT, Eryk Kot, Włocławski KKT 

- kumite drużynowe seniorów - Damian Tomasik, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki, Michał Sowa, MUKS Bytom, Adrian Zwierzchowski, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki, Paweł Barański, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki

 

2. miejsce (10) 

- fuku-go kadetów - Antoni Czechowski, Krakowski KKT

- fuku-go seniorek - Agnieszka Sajdutka, AKT Rzeszów

- kata indywidualne weteranów - Jerzy Szcząchor, KKT Pruszków

- en-bu mężczyzna / mężczyzna - Patryk Jarosz, Krakowski KKT, Michał Kłosek, Krakowski KKT

- kumite drużynowe kadetów - Wiktor Wolanin, Krakowski KKT, Wojciech Całka, MUKS Bytom, Leon Koczeski, KK Pruszków, Michał Biesaga, Krakowski KKT

- kata drużynowe kadetów - Kamil Rak, Krakowski KKT, Wiktor Wolanin, Krakowski KKT, Wojciech Całka, MUKS Bytom

- kata drużynowe seniorów - Krzysztof Buczek, Krakowski KKT, Michał Sowa, MUKS Bytom, Radosław Dykczyński, IKT Włocławek

- kata drużynowe seniorek -  Klaudia Wajda, Krakowski KKT, Agnieszka Sajdutka, AKT Rzeszów, Aleksandra Politowicz, AKT Samuraj Gniezno

- ko-go kumite juniorek - Lidia Pawlicka, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki, Aleksandra Mosiołek, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki, Kaja Krzeszowska, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki

- kumite drużynowe seniorek - Klaudia Wajda, Krakowski KKT, Agnieszka Sajdutka, AKT Rzeszów, Maria Mielnik, Krakowski KKT, Aleksandra Politowicz, AKT Samuraj Gniezno

 

3. miejsce (13) 

- kumite indywidualne weteranów - Arkadiusz Nocuń, Łódzka AKT 

- kata indywidualne kadetów - Wiktor Wolanin, Krakowski KKT

- fuku-go kadetów - Michał Biesaga, Krakowski KKT

- kumite indywidualne juniorów - Bartosz Kozioł, Krakowski KKT

- ko-go kumite kadetek - Zofia Orłowska, Lubelski KKT

- kata indywidualne seniorek - Maria Sowa, MUKS Bytom

- kumite drużynowe młodzieżowców - Patryk Jarosz, Krakowski KKT, Michał Kłosek, Krakowski KKT, Kacper Sitarz, OK Byczyna

- en-bu mężczyzna / mężczyzna kadetów - Karol Chłopicki, Krakowski KKT, Antoni Czechowski, Krakowski KKT

- en-bu kobieta / mężczyzna kadetów - Natalia Zapała, Krakowski KKT, Wiktor Wolanin, Krakowski KKT

- kumite drużynowe kadetek - Eliza Piszczek, Krakowski KKT, Hanna Dziki, KS Hikari Oleśnica, Paulina Wnukiewicz, Włocławski KKT

- en-bu mężczyzna / mężczyzna - Damian Tomasik, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki, Adrian Zwierzchowski, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki

- en-bu kobieta / mężczyzna - Maria Mielnik, Krakowski KKT, Krzysztof Buczek, Krakowski KKT

- kata drużynowe juniorek - Lidia Pawlicka, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki, Aleksandra Mosiołek, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki, Kaja Krzeszłowska, TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki

 

4. miejsce (4)

- fuku-go seniorek - Klaudia Wajda, Krakowski KKT

- kumite indywidualne weteranów - Jerzy Szcząchor, KK Pruszków

- en-bu kobieta / mężczyzna - Dominika Łukasiewicz, KK Pruszków, Leon Koczeski, KK Pruszków 

- kata drużynowe kadetek - Dominika Łukasiewicz, KK Pruszków, Zofia Orłowska, Lubelski KKT, Eliza Piszczyk, Krakowski KKT 

 

II. Konkurencje dla dzieci

1. miejsce (2)

- kata indywidualne - Monika Ostrowska, Lubelski KKT

- kata indywidualne - Wiktoria Krycka, KK Nidan Zielona Góra 

 

2. miejsce (1)

- en-bu dziewczynka / chłopiec - Gabriela Kącka, Tomaszowski KKT, Maksymilian Neć, Tomaszowski KKT

 

3. miejsce (5)

- kumite indywidualne - Pola Ciorgoń, Lubelski KKT

- kata indywidualne - Blanka Kwiatkowska, Ozorkowski KK

- kata indywdualne - Gabriela Kącka, Tomaszowski KKT

- kata indywidualne - Kryspin Sozański, ABiRO Zielona Góra 

- kata drużynowe - Pola Ciorgoń, Lubelski KKT, Monika Ostrowska, Lubelski KKT, Martyna Czaplińska, Lubelski KKT 

 

GRATULUJEMY!

 

Poniżej znajduje się galeria zdjęć. Więcej na stronie: https://www.facebook.com/pg/Polski-Związek-Karate-Tradycyjnego-104941850851987/photos/?tab=album&album_id=145500660129439