Aktualności

22.08.2019 Zgrupowanie kadry narodowej, Pogorzelica 18-23.08.2019 - relacja

W dniach 18-23 sierpnia 2019 roku w Pogorzelicy odbyło się zgrupowanie kadry narodowej w karate tradycyjnym.  

 

W zgrupowaniu udział wzięło 50 aktualnie najlepszych w Polsce zawodników i zawodniczek w grupach wiekowych kadet i junior. Zawodnicy trenowali pod okiem trenerów Janusza Sowy, Agnieszki Sajdutki i Rafała Wajdy.

 

"Zgrupowaniem w Pogorzelicy rozpoczęliśmy ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Europy w Moskwie - powiedział trener Janusz Sowa - Po cyklu turniejów pod patronatem PZKT, Mistrzostwach Polski i zgrupowaniach kady zostało już bardzo niewiele niewiadomych dotyczących ostatecznego składu reprezentacji. Czas w Pogorzelicy spędziliśmy bardzo owocnie, trenując cztery razy dziennie w hali i w terenie. Zostało nam już tylko szlifowanie formy. W kadrze panuje dobra atmosfera, zawodnicy pracują ciężko, świadomi zbliżającego się startu w zawodach najwyższej rangi, podczas których zmierzą się z najlepszymi zawodnikami w Europie".

 

"Nasi kadrowicze są na półmetku przygotowań do drugiej części sezonu - powiedział trener Rafał Wajda - Czekają ich bardzo ważne starty w Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata Fudokan. Myślę, że czas, który poświęcli na treningach przełoży się nie tylko na sukcesy sportowe, ale przede wszystkim na dalsze doskonalenie własnej osoby. Dzięki temu w przyszłości będziemy mieli więcej wspaniałych instruktorów".

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Więcej na portalu Facebook: PZKT 


Zgrupowanie kadry narodowej