Aktualności

18.06.2019 XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do, Wrocław 15.06.2019 - relacja

Dnia 15 czerwca 2019 roku w hali Orbita odbył się XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do Wrocław 2019. W zawodach wystartowało 1200 zawodników.

"Wczorajsza impreza była wyjątkowo gorąca, nie tylko z powodu temperatury, ale również z powodu liczby zawodników, bo przypomnę, że startowało 1200 najmłodszych adeptów karate - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski - Po raz pierwszy zawody te rozegraliśmy na dziesięciu matach, co jest też dużym przedsięwzięciem logistycznym, ale chciałbym tu pochwalić sędziów, którzy w bardzo zorganizowany sposób przeprowadzili zawody oraz coachom za współpracę".  

"Ogólnopolski Puchar Dzieci to największe i najważniejsze zawody dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat - powiedział sensei Łukasz Wójcik, organizator zawodów - W tym roku gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia zostało miasto Wrocław. W sumie w zawodach wzięło udział wraz z drużynami 1200 zawodników z 64 klubów z całej Polski. Pierwszy raz w historii na Pucharze Polski Dzieci wśród młodzików odbyła się konkurencja kumite, został wprowadzony internetowy system rozgrywek, a same zawody można było obserwować na telewizorach i telebimie". 

Rozlosowano 64 konkurencje, wśród których były zarówno konkurencje indywidualne, czyli kata oraz w młodzikach kumite, jak i konkurencje drużynowe - en-bu chłopiec/chłopiec, en-bu chłopiec/dziewczynka oraz kata drużynowe. 

Po ceremonii otwarcie, prezentacji 64 klubów z całej Polski oraz współnej rozgrzewce poprowadzonej przez senseia Pawła Janusza rozpoczęły się zawody. Najmłodszy zawodnik otrzymał puchar z rąk Pani Wiceprezydent Wrocławia Renaty Granowskiej.

 

Organizatorami zawodów byli: Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław - Stowarzyszenie, Dolnośląski Okręgowy Związej Karate Tradycyjnego oraz Polski Związek Karate Tradycyjnego. Głównymi partnerami wydarzenia byli: Urząd Miejski Wrocławia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Patronatem honorowym zawody objęli: Prezydent Miasta Wrocławia Jacek Sutryk, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, z Ministerstwa Sportu i Turystyki - podsekretarz stanu Jan Widera, Ambasada Japonii w Polsce, Polski Komitet Olimpijski oraz Jarosław Duda - poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

Warsztaty dla dzieci w czasie wolnym między startami przeprowadziła Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. 


Pliki do pobrania: