Aktualności

25.02.2019 Podsumowanie dokonań sportowych i organizacyjnych PZKT w 2018 roku

Podsumowanie dokonań sportowych i organizacyjnych PZKT w 2018 roku

Uroczyste podsumowanie aktywności Polskiego Związku Karate Tradycyjnego w 2018 roku odbyło się 16 lutego 2019 r. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara Wieś”. Uroczystość składała się z części oficjalnej, podczas której przypomniano osoby, kluby i wydarzenia, które wywarły największy wpływ na rozwój karate tradycyjnego w 2018 roku. Po raz pierwszy Polski Związek Karate Tradycyjnego uhonorował osoby, które całokształtem swojej pracy wywarły istotny wpływ na funkcjonowanie karate tradycyjnego w Polsce, przez 40 i więcej lat wykazywały aktywność, zaangażowanie i działalność na rzecz rozwoju karate na różnych płaszczyznach, jako zawodnicy, trenerzy, sędziowie i działacze.

Najlepszym zawodnikiem PZKT 2018 roku w kategorii seniorów został Michał Sowa. W imieniu wszystkich wyróżnionych zawodników powiedział:
„To dla mnie olbrzymi zaszczyt móc mówić w imieniu wszystkich zawodników. W pierwszej kolejności chciałem podziękować trenerom. Każdy nasz kadrowy sensei robi kawał dobrej roboty, ale też każdy klubowy sensei jest ważny. Każdy zawodnik wie, że bez trenera w klubie sukcesy nie są możliwe. Chciałbym też podziękować PZKT i zarządowi za to, że daje nam możliwość startowania i rywalizowania na wszystkich kontynentach. Ważny w sukcesach całej reprezentacji jest cały system szkolenia, który opiera się między innymi na startach kontrolnych takich jak Polska Liga Karate Tradycyjnego. Na koniec chciałem podziękować wszystkim kolegom z reprezentacji. Często jesteśmy rywalami na zawodach, ale też stworzyliśmy taką ekipę, że niezależnie kto w przyszłym roku będzie najlepszym zawodnikiem, będę się cieszył i będę za niego trzymać kciuki. Jest takie przysłowie <>, ale my nadal jesteśmy głodni i nadal będziemy udowadniać, że karate w Polsce jest na najwyższym poziomie”.

Justyna Marciniak, trener kadry narodowej kadetów i juniorów w karate tradycyjnym w 2018 roku, powiedziała:
„Chciałam podziękować pozostałym trenerom kadry narodowej w karate tradycyjnym: Krzysztofowi Neugebauerowi, Andrzejowi Zarzecznemu, Januszowi Sowie, Iwonie Karwackiej, Pawłowi Januszowi i Rafałowi Wajdzie, bo uważam, że wspólnie wykonujemy wspaniałą pracę. Czuwamy nad kształceniem świadomości karate wśród potencjalnie w przyszłości najlepszych na świecie. Jest to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, które, biorąc pod uwagę ich wyniki oraz przykładną postawę, przynosi efekty. Mam nadzieję, że wyróżnieni swoją odpowiednią postawą w duchu budo oraz etykietą na wysokim poziomie, będą motywacją dla innych, a sami potwierdzą ponownie swoje wyniki w przyszłym roku. Oss”.

 

„Jest mi niezmiernie miło odbierać nagrody za dokonania naszego klubu, ale skoro jestem już przed Państwem i przed mikrofonem, skorzystam z możliwości podziękowania za coś innego... za kilkanaście lat startowania jako zawodnik reprezentacji Polski.  Mistrzostwa Świata w Kanadzie były moim ostatnim startem w karierze sportowej. Dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do moich sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej, dziękuję trenerom kadry Polski, nieobecnemu senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu, senseiowi Krzysztofowi Neugebauerowi oraz mojemu pierwszemu trenerowi Pawłowi Januszowi oraz wszystkim zawodnikom z kadry" – powiedział Rafał Wajda, odbierając nagrody dla Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego.


Anna Kulczyńska, prezes Klubu Karate Tradycyjnego Kumade w Toruniu, odebrała wyróżnienie dla klubu – lidera jednego z programów PZKT:
„Dziękuję za możliwość realizowania programów PZKT, w szczególności programu Aktywny Senior Karate 50+. Wraz z instruktor współprowadzącą program – Małgorzatą Mikołajczak, dziękujemy za wyróżnienie w powyższej kategorii. Czujemy się docenieni, a jako lider programu możemy obiecać, że nasze działania będziemy tylko potęgować do jeszcze lepszej pracy i promocji zdrowia dla seniorów poprzez karate tradycyjne”.

Podsumowując uroczystość i ubiegły rok, Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, powiedział:
„Miniony rok dla środowiska karate tradycyjnego był gorzko-słodki. Z jednej strony ponieśliśmy jako środowisko karate niepowetowaną stratę Witolda Kwiecińskiego – czołowego zawodnika i członka zarządu PZKT, a przede wszystkim człowieka o wyjątkowo pozytywnym i przyjaznym wszystkim usposobieniu, z drugiej strony zaś mieliśmy kilka wyjątkowych wydarzeń, wiele sukcesów naszych zawodników na arenach międzynarodowych, wiele wspaniałych imprez krajowych. Na szczególną uwagę zasługuje udział polskiej ekipy w Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata Dzieci w Tradycyjnym Karate-do w St. Johns w Kanadzie. Wyjazd ten był największą i najodleglejszą zagraniczną ekspedycją, w której wzięła udział blisko setka uczestników.
Wyjątkowym historycznym wydarzeniem był udział polskiej ekipy w I Międzynarodowym Festiwalu Karate-do, który odbył się w kolebce karate  na Okinawie w Japonii”.

 

Wyniki Plebiscytu PZKTKategoria: Najlepsi zawodnicy karate tradycyjnego 2018 roku w poszczególnych kategoriach wiekowych


Senior:
Agnieszka Sajdutka (Akademia Karate Tradycyjnego w Rzeszowie)
Michał Sowa (MUKS Bytom)
Młodzieżowiec:
Katarzyna Goch (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego)
Wiktor Staszak (Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice)
Junior:
Iga Dumieńska (Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice)
Patryk Szymański (Klub Karate „44” w Łodzi)
Kadet:
Joanna Łyżwińska (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego)
Bartosz Kozioł (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego)

 

 d01 d02 d03 d04
 d05 d06 d07 d08
Kategoria: Najlepsi trenerzy klubowi w poszczególnych kategoriach wiekowych w 2018 roku


Senior: Radosław Olczyk (Towarzystwo Sportowe „Sokół” Aleksandrów Łódzki)
Młodzieżowiec: Andrzej Maciejewski (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego)
Junior: Jacek Wierzbicki (Klub Karate „44” w Łodzi)
Kadet: Rafał Wajda (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego)
Dzieci: Rafał Wajda (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego)

 

 d09 d10 d11
 d12 d13 

 

 


Kategoria: Najlepszy klub w szkoleniu sportowym w 2018 roku


Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

d14

 

 

Kategoria: Najaktywniejszy klub w 2018 roku

 

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

d15

 

 


Kategoria: Impreza roku 2018 pod patronatem PZKT


III Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym

d41

 

 

Kategoria: Regionalne wyróżnienie specjalne za 2018 rok

 

Województwo dolnośląskie: Arkadiusz Bukała
Województwo kujawsko-pomorskie: Jarosław Bicz
Województwo lubelskie: Janusz Kawałko
Województwo łódzkie: Damian Karwacki
Województwo małopolskie: Katarzyna Wierzbicka
Województwo mazowieckie: Aneta Różańska, Jarosław Bromek
Województwo podkarpackie: Piotr Szczerba
Województwo pomorskie: Jarosław Domrazek

 

 d22 d23 d17
 d18 d19 d21
 d20 d24 d16

 


Kategoria: Lider programu PZKT 2018


Program „Mali Wspaniali”: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Centrum Sztuk Walki „UNITED GYM” w Aleksandrowie Łódzkim
Program „Aktywny Senior - Karate 50+”: Klub Karate Tradycyjnego „KUMADE” w Toruniu
Program „Rodzina Pro-Active”: Akademia Karate Tradycyjnego w Rzeszowie
Program „Sportowy Talent” : Klub Karate Tradycyjnego SHOTO w Pile

 

 d25 d26 d27 d28

 Wyróżnienia za całokształt działalności i wkład w rozwój karate tradycyjnego od ponad 40 lat

 

Włodzimierz Kwieciński
Jarosław Domrazek
Zbigniew Lipczyk
Wojciech Kamiński
Paweł Krzywański
Mirosław Kuciarski
Andrzej Maciejewski
Piotr Mogiłko
Andrzej Olech
Józef Rączka
Szczepan Thomas
Jacek Wierzbicki

 d40 d30 d39 d38
 d34 d35 d32 d37
 d31 d29 d36 d33Gratulujemy!Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia: Świat Karate


Fot. PZKT