Aktualności

11.12.2018 14. Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy 2018
14. Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy 2018

Dużo sportowych emocji, prezenty, medale i święty Mikołaj – to może oznaczać tylko jedno – Mikołajkowy Turniej w Karate Tradycyjnym. 9 grudnia niepołomicka Akademia Karate Tradycyjnego przeprowadziła zawody już po raz 14 z rzędu. Po raz pierwszy w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach.

Wystartowało 450 zawodników. Zdecydowaną większość stanowili karatecy AKT, trenujący w Dojo w Niepołomicach i Krakowie oraz w kilkunastu sekcjach klubu. Gościliśmy też zawodników z Ozorkowskiego KKT, Zgierskiego KKT, Dębickiej AKT oraz Rzeszowskiej AKT.

Zanim jednak rozpoczęliśmy zmagania, obejrzeliśmy kilka pokazów. Energiczny występ tańca w wykonaniu dzieci z grupy Junior Dance poprowadziła Katrin Kargbo. Dynamiczny pokaz karate zaprezentowali jedni z najbardziej utytułowanych zawodników AKT, medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. Po mocnym kitei, zobaczyliśmy kilka widowiskowych akcji obrony przed atakami.

Turniej był też okazją do przedstawienia najważniejszych wydarzeń i osiągnięć AKT w mijającym roku oraz do podsumowania wyników Ligi AKT. Po 4 turniejach, które przeprowadziliśmy w 2018 roku, wyłoniliśmy zwycięzców całej edycji. 22 zawodników otrzymało piątkowe puchary oraz bony o wartości 150 zł do wykorzystania na wszystkie aktywności klubu.

Zwycięzcami Ligi w swoich kategoriach zostali: Zofia Fiertak, Alana Flasa, Mikołaj Janusz, Judyta Ropka, Krzysztof Baran, Jakub Szeląg, Hanna Janusz, Bartosz Datka, Jan Męcner, Julia Jarosz, Gabriela Kiszka, Aleksandra Nalepa, Bartłomiej Kochan, Kinga Jaworek, Klaudia Dziedzic, Hubert Irzyk, Julia Pogorzelska, Mikołaj Fiertak, Wiktor Janusz, Wioletta Wideł, Katarzyna Żuchowska i Jan Bednarz.

Zawody rozpoczęliśmy od najmłodszych stopni. Wszyscy karatecy z białymi pasami zaprezentowali się na głównej macie w formie pokazu. Sensei Paweł Janusz zagrzewał maluchy, by dodać im odwagi do występu. Na jego komendy wykonały energicznie najprostsze techniki karate. Wszystkiemu bacznie przyglądał się święty Mikołaj, który pogratulował maluchom wspaniałego pokazu i przyznał jednocześnie, że sam nabrał ochoty, by trenować karate! Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, maskotkę i paczkę ze słodkościami.

Posiadacze kolorowych pasów startowali walczyli w systemie każdy z każdym. Pojedynki odbywały się na 5 matach i dzięki sprawnej organizacji zakończyliśmy je wyjątkowo szybko.

Brawa dla rodziców, którzy jak zwykle upiekli wiele pysznych ciast i słodkości. Mali zawodnicy mogli się nimi posilić po skończeniu swoich konkurencji.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Turnieju Mikołajkowego. Wierzymy, że kolejny raz była to wspaniała zabawa dla naszych milusińskich.

O oprawę fotograficzną turnieju zadbał Maciej Datka. Dziękujemy!

AKT Niepołomice

Pliki do pobrania:
Fot. Maciej Datka