Aktualności

02.10.2018 90. urodziny Senseia Hidetaki Nishiyamy – nowy termin obchodów

W dniu 10 października br. (środa) planowaliśmy obchody 90. urodzin Senseia Nishiyamy: „90. urodziny Senseia – 90 wiśni japońskich – 90 kata”. Otrzymaliśmy jednak wiele sygnałów ze środowiska, że termin ten nie jest dogodny ze względu na rozpoczynający się rok szkolny i akademicki oraz bardzo intensywne przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Świata w Tradycyjnym Karate-Do, które odbędą się w Kanadzie.
W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że na prośbę wielu osób zainteresowanych wzięciem udziału w obchodach 90. urodzin Senseia Nishiyamy, uroczystość została przeniesiona i odbędzie się podczas Kursu Mistrzowskiego w dniach 14-16 grudnia br.


Program uroczystości pozostaje bez zmian i obejmować będzie m.in.: trening „90 kata” – wszyscy fundatorzy wspólnie wykonają w sumie 90 kata: 27 x Unsu, 3 x Kitei, 27 Nijushiho, 3 Kitei, 27 x Hangetsu, 3 x Kitei; uroczysty obiad i licytację zdjęć Witolda Kwiecińskiego, z której dochód zostanie przeznaczony dla Dawida Wiśniewskiego – 10-letniego karateki, który walczy z nowotworem złośliwym mózgu.

 

Przypominamy, że wydarzenie to skierowane jest przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w treningach prowadzonych przez Senseia Nishiyamę w Central Dojo w Los Angeles oraz w San Diego, jak również tych, którzy brali udział w seminariach tradycyjnego karate-do prowadzonych przez Senseia w Polsce.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń znajdują się w pliku do pobrania.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich instruktorów PZKT, aby w dniu urodzin Senseia Hidetaki Nishiyamy tj. 10 października przeprowadzili w swoich klubach specjalne treningi poświęcone jego pamięci. Będzie to wyraz szacunku dla naszego nauczyciela, jednego z największych mistrzów karate XX wieku.