Aktualności

06.09.2018 Uroczyste obchody 90. urodzin Senseia Hidetaki Nishiyamy
a

 Uroczyste obchody 90. urodzin Senseia Hidetaki Nishiyamy
90. urodziny Senseia – 90 wiśni japońskich – 90 kata

Rok 2018 ogłoszony został „Rokiem dziedzictwa Senseia Hidetaki Nishiyamy”. To czas szczególny, bowiem w tym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin Senseia Nishiyamy i 10. rocznicę jego śmierci. Obchody „Roku dziedzictwa Senseia Nishiyamy” są wyrazem szacunku dla naszego nauczyciela, jednego z największych mistrzów karate XX wieku. Dzięki niemu tradycyjne karate-do rozpowszechniło się na całym świecie.


We wszystkich działaniach Polskiego Związku Karate Tradycyjnego wspominamy dziedzictwo Senseia Nishiyamy i kontynuujemy tradycję. W 2018 roku zorganizowaliśmy liczne seminaria szkoleniowe prowadzone przez niezwykle doświadczonych instruktorów tradycyjnego karate-do z całego świata, którzy u boku Senseia Nishiyamy doskonalili tę sztukę walki i propagowali jej rozwój.
Wydarzeniem wieńczącym „Rok dziedzictwa Senseia Nishiyamy” w Polsce będą uroczyste obchody 90. urodzin Senseia, na które już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnego karate-do. Uroczystość ta odbędzie się 10 października 2018 roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.


Wydarzenie to skierowane jest przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w treningach prowadzonych przez Senseia Nishiyamę w Central Dojo w Los Angeles oraz w San Diego jak również tych, którzy brali udział w seminariach tradycyjnego karate-do prowadzonych przez Senseia w Polsce.
Każdy, kto weźmie udział w obchodach urodzin Senseia Nishiyamy, zostanie fundatorem 1 z 90 wiśni japońskich (kazan), które w czasie uroczystości zostaną posadzone w Centrum Dojo – Stara Wieś. Każde drzewko będzie miało imienną tabliczkę z nazwiskiem fundatora. Ponadto fundator weźmie również udział w uroczystym treningu „90 kata” (27 x Unsu, 3 x Kitei, 27 Nijushiho, 3 Kitei, 27 x Hangetsu, 3 x Kitei).
Podczas uroczystości odbędzie się także licytacja zdjęć Witolda Kwiecińskiego, a cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie dla Dawida Wiśniewskiego – 10-letniego karateki, który walczy z nowotworem złośliwym mózgu.

Zapraszamy!

DATA: 10 października 2018 roku (środa)


MIEJSCE: Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”
Stara Wieś 1, 97-570 Przedbórz


WARUNKI UCZESTNICTWA:
- stopień mistrzowski min. 1 dan,
- znajomość kata Unsu, Nijushiho i Hangetsu oraz Kitei,
- dobra kondycja fizyczna,
- aktualne badania lekarskie.


PROGRAM:
godz. 10:00          – Przyjazd i poczęstunek
godz. 11:00-14:00 – Trening „90 kata” – wszyscy fundatorzy wspólnie wykonają w sumie 90 kata: 27 x Unsu, 3 x Kitei, 27 Nijushiho, 3 Kitei, 27 x Hangetsu, 3 x Kitei
godz. 14:30-16:00 – Uroczyste sadzenie wiśni japońskich (kazan)
godz. 16:00           – Uroczysty obiad
godz. 17:00           – Licytacja zdjęć Witolda Kwiecińskiego


Osoby zainteresowane udziałem w uroczystości prosimy o nadsyłanie zgłoszeń e-mailem na adres: pzkt@karate.pl najpóźniej do dn. 21 września br. (piątek). Szczegóły znajdują się w pliku do pobrania. Koszt: 250 zł.