Aktualności

22.05.2018 Seminarium szkoleniowe w Meksyku

Od 26 kwietnia do 8 maja 2018 roku Justyna Marciniak 3 Dan, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w karate tradycyjnym, reprezentowała Polski Związek Karate Tradycyjnego, przebywając na seminarium treningowym w Meksyku. Do udziału w seminarium naszą reprezentantkę zaprosił sensei Enrique Obrogona i Meksykańska Federacja Karate Tradycyjnego. Program prowadzonego przez nią szkolenia obejmował przede wszystkim przygotowanie fizyczne i mentalne zawodników do mistrzostw świata WTKF, które w październiku odbędą się w Kanadzie.

Intensywny program treningowy trwał 6 dni szkoleniowych (treningi odbywały się rano i wieczorem). Priorytetowymi aspektami szkoleniowymi były między innymi: rola wydechu w treningu karate, dynamika ciała oraz przygotowanie ciała do treningu karate, wykorzystanie siły w treningu karate. Jako element podsumowujący poprzednie aspekty, zastosowana została została strategia walki w kumite. Kluczowym aspektem było przygotowanie mentalne i motywacja zawodników.


Podczas wyjazdu szkoleniowego, nastawionego przede wszystkim na rozwój karate, Meksykańska Federacja Karate Tradycyjnego zadbała o możliwość poznania zwyczajów i kultury  (Teotihuacan, Guadalupe, muzea). Odbyło się również spotkanie z senseiem Fernando Obregonem i  senseiem Alberto Obregonem dotyczące przyszłości karate w Meksyku. Został także udzielony wywiad na temat rozwoju WTKF na świecie do największego ogólnomeksykańskiego magazynu o sztukach walki. Całe seminarium odbyło się w duchu rozwoju WTKF.

Justyna Marciniak


Fot. archiwum prywatne