Aktualności

28.04.2018 Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2018
dplkt_o

 

 

 

III turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2018
28 kwietnia 2018, Biłgoraj

 Agnieszka Sajdutka i Michał Sowa – najlepsi w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego ORLEN 2018!

W sobotę 28 kwietnia w Biłgoraju rozegrany został trzeci – finałowy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2018.
Zwycięzcy tegorocznej ligi – Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) i Michał Sowa (MUKS Bytom) oraz zdobywcy drugich miejsc: Klaudia Mleko (Krakowski KKT) i Konrad Kardas (Kluczborski KK) będą reprezentować Polskę w VIII Pucharze Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2018, który odbędzie się 1 czerwca w Gdańsku.

Po dwóch turniejach wśród kobiet dwie zawodniczki: Agnieszka Sajdutka i Klaudia Mleko miały po 15 punktów. Udało im się utrzymać prowadzenie i zająć dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej PLKT mimo tego, że zwycięstwo w turnieju w Biłgoraju wywalczyła Alicja Zalecińska z Kluczborskiego KK.
- Dzisiaj przegrałam w finałowej walce z Alą. Gratuluję jej zwycięstwa, ale to z Klaudią wystartujemy w Pucharze Europy. Cieszę się z tego, bo Klaudia jest młodą, twardą i bardzo dobrą zawodniczką. Teraz wracam do normalności, a 1 czerwca powalczę o drugi Puchar Europy – tymi słowami podsumowała start Agnieszka Sajdutka.

W rywalizacji mężczyzn niepokonanym został Michał Sowa, który wygrywając wszystkie trzy ligowe turnieje zapewnił sobie start w czerwcowym Pucharze Europy z 24 punktami. W Biłgoraju finałową walkę stoczył z Wiktorem Staszakiem (AKT Niepołomice).
- To nie był łatwy turniej. Wszyscy zawodnicy byli już w formie i byli zmotywowani, żeby wygrać. Zwłaszcza finałowy pojedynek był emocjonujący. Teraz wracam do Bytomia, wyciągam wnioski z pojedynków i 1 czerwca... będzie najlepsza wersja Michała – powiedział Michał Sowa.
W klasyfikacji końcowej ligi drugą pozycję i prawo startu 18 punktami zajął Konrad Kardas, a Wiktor Staszak z 17 p. zajął trzecie miejsce.

Wyniki Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2018

VIII Puchar Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 rozegrany zostanie 1 czerwca 2018 r. w ERGO Arenie w Gdańsku . W turnieju zmierzą się najlepsi zawodnicy karate tradycyjnego, w tym również nasi reprezentanci. Spotkaniu najlepszych zawodników świata towarzyszyć będzie rywalizacja najmłodszych karateków w XVIII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018.


Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.