Aktualności

24.04.2018 Zgrupowanie w ramach programu „Sportowy Talent 2018” w Pucku

W dniach 19-22 kwietnia 2018 r. w Pucku odbyło się pierwsze w tym roku ogólnopolskie zgrupowanie zawodników w kategoriach dziecięcych, którzy zostali rekomendowani przez kluby PZKT do programu „Sportowy Talent 2018”. To specjalistyczny program treningowy przeznaczony dla najzdolniejszych zawodników z klubów PZKT – dzieci w wieku 13 lat i młodszych (ur. 2005 r. i później), a którego celem na 2018 rok jest jak najlepsze przygotowanie zawodników do startu w najważniejszych turniejach karate tradycyjnego w kategoriach dziecięcych, które rozegrane zostaną w tym roku:
- XVIII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2018 (1 czerwca, Gdańsk),
- Światowy Festiwal Renesans Karate-Do (Puchar Świata Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do)    (22-28 października, St. John’s, Nowa Funlandia, Kanada),
- European Championship and European Children Cup (7-9 grudnia, Koper, Słowenia).

Dodatkowym celem programu jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych zawodników w kategoriach dziecięcych, którzy w perspektywie będą bezpośrednim zapleczem kadry narodowej kadetów i juniorów w karate tradycyjnym.   

Szkolenie w Pucku, w którym wzięła udział blisko setka utalentowanych młodych karateków z różnych stron Polski, prowadzili utytułowani polscy zawodnicy – medaliści Mistrzostw Świata i Europy w karate tradycyjnym oraz renomowani trenerzy PZKT: Justyna Marciniak, Rafała Wajda i Robert Łój, a całość koordynował Andrzej Maciejewski – wiceprezes PZKT, wychowawca wielu mistrzów świata i Europy, który jest jednocześnie pomysłodawcą ogólnopolskiego programu szkolenia i wsparcia utalentowanych młodych adeptów karate.

Uczestnicy zgrupowania wzięli udział w bardzo intensywny programie szkoleniowym, w którym znalazł się również trening w ramach Regionalnego Kursu Mistrzowskiego, prowadzony przez wyjątkową osobowość karate – senseia Włodzimierza Kwiecińskiego 8 Dan WTKF, prezesa Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT) i prezydenta World Traditional Karate-Do Federation (WTKF), a który odbył się w obiektach gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.
W programie znalazł się również trening pod Ergo Areną w Gdańsku, gdzie za niewiele ponad miesiąc – 1 czerwca odbędzie się najważniejszy turniej o charakterze ogólnopolskim dla zawodników kategoriach dziecięcych, czyli XVIII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018; jak również trening na molo w Sopocie oraz wycieczka na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie atrakcją były cumujące przy nadbrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie m.in. polski niszczyciel ORP Błyskawica oraz najsłynniejszy polski żaglowiec Dar Pomorza.

Podczas zgrupowania panowała atmosfera dużej mobilizacji treningowej i zaangażowania w szkolenie, ale nie zabrakło również czasu rekreacyjnego, a wszystko w miłej i przyjacielskiej atmosferze, co sprzyjało zarówno zdobywaniu wiedzy i szlifowaniu umiejętności, ale również wymianie doświadczeń treningowych i integracji zawodników z różnych klubów z całej Polski.  

Kolejne zgrupowanie odbędzie się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara” w sierpniu, a ostatnie podsumowujące program „Sportowy Talent 2018” we Wrocławiu w październiku.


Biuro Promocji PZKT

Więcej zdjęć na profilu Facebook: Fotorelacja - zgrupowanie Sportowy Talent


Fot. Biuro Promocji PZKT