Aktualności

14.03.2018 Światowy Festiwal Renesans Karate-do 2018

Światowy Festiwal Renesans Karate-do 2018
22-28 października, St. John’s, Nowa Funlandia (Kanada)


Światowy Festiwal Renesans Karate-do 2018 odbędzie się w St. John's w Nowej Funlandii (Kanada) w dniach 22-28 października. W ramach Festiwalu w Mile One Centre rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Tradycyjnym Karate-do oraz Puchar Świata Dzieci w Tradycyjnym Karate-do.

W Festiwalu Renesans Karate-do – wielostylowym turnieju wystartują reprezentanci różnych szkół karate-do z całego świata. Wydarzenie jest kolejnym krokiem we współpracy pomiędzy Światową Federacją Karate Tradycyjnego (WTKF) a Światową Federacją Fudokan (WFF) nad rozwijaniem wspólnej platformy dla przyszłości tradycyjnego karate-do na całym świecie.
Współpraca z różnymi organizacjami karate ma na celu, poprzez sięganie do wspólnego dziedzictwa historycznego, rozpowszechnianie informacji o korzyściach płynących z praktykowania karate i wykorzystywaniu ich w globalnej edukacji i rozwoju.


Włodzimierz Kwieciński, prezydent WTKF powiedział: - Jesteśmy otwarci na różnorodność, która jest piękna w swojej naturze. To jest jedyny sposób, jedyny kierunek do zrozumienia karate jako sztuki walki, jako sztuki dobrych manier, do zrozumienia odmienności i różnych sposobów myślenia.


Program
22 października (poniedziałek) – Przylot (zawodnicy, sędziowie, goście oficjalni)
23 października (wtorek)
     – Kurs sędziowski
24 października (środa)
     –  Kurs sędziowski
     – Treningi drużyn
25 października (czwartek)
     – Oficjalne zebrania WTKF
     – Treningi drużyn
26 października (piątek) – Światowy Festiwal Renesans Karate-do
27 października (sobota) –  Światowy Festiwal Renesans Karate-do
     Sayonara Party
28 października (sobota) – Wylot