Aktualności

13.03.2018 Rusza Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2018
dplkt_o

 

 

 

Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2018

 

W najbliższą niedzielę – 18 marca startuje Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2018! W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” o godz. 10.00 rozpoczną się eliminacje, a następnie rozegrany zostanie I turniej PLKT 2018.

Eliminacje wyłonią osiem zawodniczek i ośmiu zawodników, którzy rywalizować będą w trzech turniejach PLKT. Finałowy turniej rozegrany zostanie 28 kwietnia w Biłgoraju. Zwycięzcy ligi będą reprezentować Polskę 1 czerwca w Gdańsku podczas VIII Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2018 .
Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. W zawodach w ramach rozgrywek ligowych startują zawodnicy (8 zawodniczek, 8 zawodników), którzy pokonali przeciwników w eliminacjach krajowych. Do eliminacji przystępują zawodnicy Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT) oraz wszyscy pełnoletni reprezentanci Polski w kumite i fuku-go.

Turnieje ligowe są okazją do śledzenia rywalizacji i niezwykle ciekawych walk na najwyższym poziomie technicznym pomiędzy znakomitymi polskimi zawodnikami karate tradycyjnego. Dla karateków start w lidze jest często okazją na sprawdzenie formy przed rozpoczynającym się sezonem startowym. W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na VIII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2018. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z trzech turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom!

Więcej informacji o Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego ORLEN 2018