Aktualności

18.12.2017 Kurs Mistrzowski PZKT 2017 - podsumowanie
Kurs Mistrzowski PZKT 2017

W tegorocznym grudniowym spotkaniu w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” uczestniczyło 195 karateków z całej Polski. Kurs Mistrzowski w dniach 15-17 grudnia prowadził sensei Włodzimierz Kwieciński 8 Dan, prezes PZKT. W programie znalazło się również szkolenie dla egzaminatorów PZKT oraz egzaminy, które prowadzili: Andrzej Maciejewski 4 Dan, Andrzej Olech 6 Dan i Józef Rączka 5 Dan.

„Przygotowujemy nowy system dla egzaminatorów, dotyczący nie tylko szkolenia, ale i egzaminowania. Egzaminatorzy będą pracować według innego systemu. Pierwsze kontrakty z egzaminatorami klubowymi, okręgowymi i krajowymi będą podpisywane już w lutym podczas Zimowego Gasshuku. Kurs Mistrzowski to okazja również do spotkania z instruktorami – przekazałem informacje dotyczące sytuacji karate tradycyjnego na świecie i w Polsce – podsumował grudniowy weekend w Dojo – Stara Wieś sensei Włodzimierz Kwieciński.

W sobotę wieczorem, 16 grudnia, przeprowadzone zostały egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan, których poziom sensei Włodzimierz Kwieciński ocenił jako bardzo wysoki. Wyniki opublikujemy wkrótce.

Fot. witoldkwiecinski.com