Aktualności

30.11.2017 Interkontynentalny Puchar w Tradycyjnym Karate-do
dperu_puchar

 

 

Interkontynentalny Puchar w Tradycyjnym Karate-do
25 listopada 2017, Lima (Peru)

 

Znakomicie podczas Interkontynentalnego Pucharu w Tradycyjnym Karate-do spisali się reprezentanci Polski. Podczas rozegranych 25 listopada 2017 r. w Limie (Peru) zawodów obie polskie drużyny odniosły zwycięstwo. W Pucharze rywalizowały łączone drużyny Ameryki Północnej i Ameryki Południowej, męska drużyna Peru, damska Brazylii i drużyny Polski.

Mistrzowska reprezentacja Polski: Maria Depta (TS Sokół Aleksandrów Łódzki), Justyna Marciniak (Lubelski KKT), Klaudia Mleko (Krakowski KKT), Dawid Rojowski (Kluczborski KKT), Michał Sowa (MUKS Bytom), Łukasz Wójcik (KKT Kobu Wrocław).

Nasze zawodniczki najpierw stoczyły pojedynki z drużyną Brazylii, a następnie pokonały mieszaną drużynę obu Ameryk. Walki były trudne i towarzyszyły im ogromne emocje. Maria Depta, podsumowując start w pucharze, powiedziała: „Cieszę się, że miałam przyjemność wystartowania w tym turnieju. Podczas zawodów stworzyliśmy wspaniały team, który bardzo się wspierał. Nie były to łatwe pojedynki, a o zwycięstwo walczyłyśmy do samego końca. Wielkie brawa należą się moim koleżankom z drużyny – Klaudii i Justynie – to naprawdę była przyjemność startować w takim doborowym towarzystwie”.
A Justyna Marciniak skomentowała start słowami: „Jako zawodnicy z Polski stanowiliśmy łakomy kąsek dla przeciwnych drużyn. Mimo bardzo pozytywnych i przyjaznych emocji poza matą, dało się odczuć, że Amerykanie łatwo nie oddadzą złota na swojej ziemi. Emocje podczas walk sięgały zenitu, a decyzje sędziowskie zaskakiwały. Stworzyłyśmy świeży, bardzo zgrany team, który pokazał ducha walki. Za to dziękuję Marysi i Klaudii. Z uwagi na pozytywną energię, to z pewnością był jeden z najlepszych wyjazdów w moim życiu. Oss!”
„Było to dla mnie ogromne wyróżnienie – móc wystartować w pierwszym historycznym turnieju interkontynentalnym i to w dodatku z tak doświadczonymi zawodniczkami jak Marysia i Justyna. Dziękuję za powołanie mnie na te zawody i super atmosferę, która nam towarzyszyła” - powiedziała Klaudia Mleko.

 

Także w rywalizacji mężczyzn Polacy okazali się niepokonani , zdobywając w Interkontynentalnym Pucharze pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji znalazła się drużyna gospodarzy, a trzecie miejsce na podium zajęła łączona drużyna reprezentująca Amerykę.
„Udało nam się zachować formę i dyspozycję jeszcze z Mistrzostw Europy, co skutkowało przewagą fizyczną i mentalną nad przeciwnikami. Pierwszy mecz z Ameryką był lekkim wyzwaniem, natomiast kolejny już był tylko formalnością. Uważam, że pokazaliśmy w Peru dobre polskie karate” – tak o starcie naszej męskiej drużyny powiedział Dawid Rojowski.
Michał Sowa tak wspomina start: „Największą trudnością było rozpracowanie przeciwników. O ile drużyna obu Ameryk walczyła w zbliżony do naszego sposób, o tyle nasi finałowi przeciwnicy - Peru, walczyli już w zupełnie innym stylu. Na szczęście razem z kolegami ułożyliśmy dobrą taktykę, która pozwoliła nam wygrać finałowy pojedynek.”

Interkontynentalny Puchar rozegrany został podczas trwających w tym czasie w stolicy Peru XVIII Mistrzostw Panamerykańskich w Karate Tradycyjnym.


Gratulujemy!


Fot. Justyna Marciniak