Aktualności

09.05.2017 Zgrupowanie wiosenne „Sportowy Talent” - wiosna 2017
dsportowy talent 2017

 

 

Zgrupowanie wiosenne „Sportowy Talent” - wiosna 2017

W dniach 5-7 maja w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś” odbyło się wiosenne zgrupowanie programu „Sportowy Talent” 2017 dla zawodników urodzonych w 2004 roku i młodszych.
W szkoleniu wzięło udział 150 zawodników z 16 klubów PZKT. Program „Sportowy Talent” ma przygotować uzdolnionych młodych karateków do najważniejszych zawodów w roku. Jego celem w 2017 roku jest jak najlepsze przygotowanie zawodników do V Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się w dniach 20-22 października w Lublinie. Dodatkowy celem programu jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych zawodników w kategoriach dziecięcych, którzy w perspektywie będą bezpośrednim zapleczem kadry narodowej kadetów i juniorów w karate tradycyjnym.
 
Szkolenie podczas wiosennego zgrupowania poprowadzili:

  • Michał Janusz – najlepszy instruktor klubowy w plebiscycie PZKT 2016 w kategorii dzieci,
  • Agnieszka Sajdutka – jedna z najlepszych zawodniczek w karate tradycyjnym w Polsce i na świecie, reprezentantka Polski w IX Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 (3.06.2017 Łódź),
  • trenerzy asystenci: Robert Łój, Gabriela Nowak, Michał Łach.

Koordynatorem zgrupowania był Andrzej Maciejewski – wychowawca wielu medalistów mistrzostw świata i Europy w karate tradycyjnym, trener kadry narodowej kadetów i juniorów PZKT.
 
Program techniczny wiosennego zgrupowania obejmował analizę konkurencji sportowych rozgrywanych podczas Pucharu Polski Dzieci 2017 .
 
Fotorelacja: www.facebook.com/Świat-Karate

 
Biuro Promocji
PZKT


Fot. PZKT