Aktualności

08.04.2017 Wyniki II Turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017
dplkt2017

 

 

II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017

 

Drugie ligowe starcie zakończyło się zwycięstwem Marii Depty (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Michała Sowy (MUKS Bytom)!

W sobotnie popołudnie 8 kwietnia w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle pod Warszawą rozegrany został II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017. Rywalizacji ligowej towarzyszyły rozgrywki dzieci i juniorów w IV Pucharze „Warsa i Sawy”. Zawody patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

W drugiej finałowej walce kobiet w tegorocznej edycji PLKT ponownie spotkały się Maria Depta z Agnieszką Sajdutką (AKT Rzeszów). Turniej tym razem wygrała Maria Depta  – powtórzyła się więc historia sprzed roku, kiedy to obie zawodniczki rywalizowały w finałach dwóch pierwszych turniejów i w tej samej kolejności odnosiły zwycięstwa. Maria Depta podsumowała start słowami: „Bardzo się cieszę, że kolejny raz spotkałam się z Agnieszką w finale. Jest to jedna z najtrudniejszych przeciwniczek z jakimi kiedykolwiek miałam okazję walczyć. Myślę, że ponownie walka była wyrównana – cieszę się, że na moją korzyść. To był jednak sparring – startem docelowym jest Puchar Świata”.
I Maria Depta, i Agnieszka Sajdutka są doświadczonymi i bardzo utytułowanymi zawodniczkami – mistrzynie zgromadziły po dwóch turniejach po 15 punktów. Trzecią pozycję wywalczyła ponownie Klaudia Mleko (Krakowski KKT) i tym samym zgromadziła już 12 punktów. Która zawodniczka wygra PLKT ORLEN 2017? O tym zadecyduje finałowy turniej.

Wśród mężczyzn zwycięstwo w II turnieju zapewnił sobie Michał Sowa, pokonując w finale Pawła Tomasika (AKT Niepołomice). Po walce powiedział: „Czuję się pewnie, ale jestem też niesłychanie zmotywowany. Muszę jeszcze dopracować kilka elementów i w Gdańsku postarać się zwiększyć swoją przewagę”. Trzeci w turnieju ponownie był Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). Dzięki wygranej w Mysiadle Michał Sowa zgromadził już 15 punktów i prowadzi w klasyfikacji PLKT. Po 12 punktów mają Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Damian Tomasik i Wiktor Staszak (AKT Niepołomice). Sytuacja jest więc ciekawa. W finałowym turnieju ligi zapowiada się zacięta rywalizacja.

Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017 rozegrany zostanie 29 kwietnia w Gdańsku. W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na IX Puchar Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który odbędzie się 3 czerwca br. w Łodzi.

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.


Wyniki II turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017
 Kobiety
1. Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) - 8 p.
2. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) - 7 p.
3. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) - 6 p.
4. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) - 5 p.
5. Małgorzata Zabrocka (KK Wejherowo) - 4 p.
6. Magdalena Mielnik (Krakowski KKT) - 3 p.
7. Nikoletta Dzióba (KKT Polkowice-Lubin) - 2 p.
8. Klaudia Piórek (AKT „Samuraj” Gniezno) - 0 p.
 
 Mężczyźni
1. Michał Sowa (MUKS Bytom) - 8 p.
2. Paweł Tomasik (AKT Niepołomice) - 7 p.
3. Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) - 6 p.
4. Oskar Suchecki (KK Gdynia) - 5 p.
5. Wiktor Staszak (AKT Niepołomice) - 4 p.
6. Adrian Zwierzchowski (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) - 3 p.
7. Maciej Medyński (KK Pruszków) - 2 p.
8. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) - 0 p.


Klasyfikacja punktowa po dwóch turniejach PLKT ORLEN 2017
 Kobiety
 1.-2. Maria Depta, Agnieszka Sajdutka - 15 p.
 3.      Klaudia Mleko - 12 p.
 4.      Alicja Zalecińska - 9 p.
 5.      Magdalena Mielnik - 8 p.
 6.      Małgorzata Zabrocka - 7 p.
 7.      Nikoletta Dzióba - 4 p.
 8.      Klaudia Piórek - 0 p.
                
 Mężczyźni
 1.       Michał Sowa - 15 p.
 2.-4.  Paweł Tomasik, Damian Tomasik, Wiktor Staszak – 12 p.
 5.      Oskar Suchecki - 8 p.
 6.      Adrian Zwierzchowski - 7 p.
 7.      Maciej Medyński - 4 p.
 8.      Dawid Rojowski - 1 p.


Fot. Joanna Musiał