Aktualności

04.04.2017 II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017
dplkt2017

 

 

II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017

 

W najbliższą sobotę, w Mysiadle koło Warszawy, kolejna runda ligowej rywalizacji karateków, czyli II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017! O start w IX Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 walczą zarówno debiutujący, jak i doświadczeni w ligowych rozgrywkach zawodnicy.
Karatecy zmierzą się 8 kwietnia 2017 r. w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle (ul. Kwiatowa 28) o godz. 15.00. Imprezą towarzyszącą będzie IV Puchar „Warsa i Sawy” - Turniej Dzieci i Juniorów w Karate Tradycyjnym. Zawody patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Pierwszy turniej tegorocznej ligi zakończył się zwycięstwem Agnieszki Sajdutki (AKT w Rzeszowie) i debiutującego w rozgrywkach ligowych Wiktora Staszaka (AKT Niepołomice), którzy na swoim koncie mają po 8 punktów. Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Michał Sowa (MUKS Bytom), zdobywcy drugich miejsc, wystartują z 7 punktami, a po 6 punktów mają Klaudia Mleko (Krakowski KKT) i Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). Szansę na wygranie tegorocznej edycji PLKT mają również pozostali zawodnicy (WYNIKI).

Agnieszka Sajdutka zwyciężyła w pierwszym ligowym starciu, w finale pokonując Marię Deptę. Ale zawodniczki dzieli jedynie jeden punkt. Zmotywowana do walki Maria Depta przed II turniejem powiedziała: „Ligę traktuję jako turniej eliminacyjny do pucharu swiata. Najważniejszym celem tego półrocza jest możliwość startu oraz jak najlepszego zaprezentowania się podczas tej imprezy oraz podczas mistrzostw Polski. Cieszę się, że poziom ligi jest tak wysoki – to motywacja do cięższego treningu. Mam nadzieję, że zaprocentuje on wynikami w najważniejszych turniejach tego roku”.

Pierwszy finał w rywalizacji mężczyzn należał do Wiktora Staszaka, ale Michał Sowa nie zamierza  ustąpić w walce o zwycięstwo w tegorocznej edycji PLKT. Przed drugim starciem powiedział: „W pierwszym turnieju ligi wyszła cała masa rzeczy do poprawy, olbrzymi problem stanowiła moja indolencja w ataku. Ale po ciężko przepracowanym okresie między turniejami i zgrupowaniu kadry podchodzę bardzo pozytywnie nastawiony do drugiego startu”.

II Turniej PLKT ORLEN 2017 już w najbliższą sobotę! Serdecznie zapraszamy!


II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017
Data: 8 kwietnia 2017 r. (sobota)
Miejsce turnieju: Mysiadło, ul. Kwiatowa 28, Centrum Edukacji i Sportu
Program:
godz. 10:00-14:00 – IV Puchar Warsa i Sawy: eliminacje dla najmłodszych
14:00-15:00 – pokazy, konkursy, zabawy
15:00-17:00 – II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017
17:00-20:00 – IV Puchar Warsa i Sawy: eliminacje dla kadetów, juniorów i młodzieżowców


Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.


Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017 rozegrany zostanie 29 kwietnia w Gdańsku. W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na IX Puchar Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który odbędzie się 3 czerwca br. w Łodzi.

Informacje o I Turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017.