Aktualności

28.03.2017 Wyniki II Ogólnopolskiego Pucharu Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży
dpuchar krakowa 2017

 

 

II Ogólnopolski  Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży

W II Pucharze Krakowa rozegranym 25 marca 2017 r. wzięło udział 823 zawodników z prawie 40 klubów, w tym z jednego klubu z Czech. Zawodom patronował Polski Związek Karate Tradycyjnego, TVP Kraków, Onet oraz konsul honorowy Japonii Krzysztof Ingarden. Organizatorem zawodów był sensei Rafał Wajda, prezes Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego.


Wszyscy zawodnicy mieli możliwość rozegrania kilku pojedynków w systemie każdy z każdym. Turniej rozgrywany był jednocześnie na siedmiu matach. Głównym sędzią zawodów był sensei Józef Rączka, byli także sędziowie rangi międzynarodowej – Mirosław Kuciarski, Paweł Kasperkiewicz, Szczepan Thomas i Wojciech Kamiński.
Muzeum Sztuki Japońskiej Maggha uczyło origami i prezentowało wkładanie prawdziwego kimona. Na stoisku Kumade można było kupić kimona, a sensei Justyna Marciniak podpisywała swoją książkę „Karate nie tylko dla dzieci”.


Prezydent Miasta Krakowa ufundował puchary dla najlepszych zawodników, zawody relacjonowała w Kronice ekipa sportowa z TVP 3.  
Najliczniejsze kluby uhonorowaliśmy nagrodą od Donimirski Boutique Hotels – weekend w Hotelu Polskim tuż obok bramy Floriańskiej i kolację w restauracji Pijarska 17 otrzymali sensei Józef Rączka, a  sensei Damian Pawlik – pobyt w hotelu Farmona i kolację w restauracji Magnifica. Prezent otrzymali też szefowie klubów, które przybyły do nas z najodleglejszych klubów – sensei Paweł Karpow ze Szczecina spędzi weekend w hotelu Sympozjum, a sensei Kazimierz Marut w Hotelu Polskim. Wszyscy sędziowie otrzymali w prezencie kosmetyki Farmony.  

Juniorzy młodsi i juniorzy za zwycięstwo w kata i w kumie otrzymali czeki o wartości 500 zł. Najlepszymi zawodnikami Pucharu Krakowa i zdobywcami Pucharów Prezydenta Miasta i tabletów zostali Patryk Szymański i Katarzyna Łuszczyńska, oboje z Klubu Karate „44” z Łodzi. 

 

Dziękujemy wszystkim za pomoc, sponsoring, udział i dobrą energię. Zapraszamy na III Puchar Krakowa w marcu 2018 r. Czas szybko mija, to już za moment…
Krakowski KKT


Obszerna relacja z imprezy znajduje się na stronie: www.karatekrakow.pl
Zdjęcia: Bartosz Siedlik
Zdjęcia: Adam Latos
Relacja TVP Kraków

W pliku do pobrania znajdują się wyniki II Pucharu Krakowa


Pliki do pobrania: