Aktualności

19.01.2017 Selfie z Gwiazdą Sportu
dselfie

 

 

Miło nam poinformować o inicjatywie Ministerstwa Sportu i Turystyki – serwisie Selfie z Gwiazdą Sportu. Jest to specjalna platforma internetowa działająca pod adresem: www.selfiezgwiazdasportu.pl/o-programie/, która w założeniu ma być miejscem służącym komunikacji wybitnych sportowców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, uczniami szkół średnich, młodzieżą akademicką i ich rodzinami, członkami ośrodków oraz klubów sportowych.


Pan Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki w informacji o programie napisał:
„Chcemy stworzyć modę na sport jako element zdrowego i świadomego stylu życia. W każdym dziecku drzemie przecież ukryty talent, który może się nie rozwinąć, jeśli ktoś w porę go nie zauważy... Inicjatywa, którą podejmujemy, jest przede wszystkim potwierdzeniem, że sport to radość i rozrywka, ale również ważny element wspierający proces edukacji i wychowania młodego pokolenia. Dzięki Selfie z Gwiazdą Sportu zależy nam na promocji tych wartości, które są szczególnie związane ze sportem – wytrwałości, koleżeństwa, szacunku dla zasad fair play.”


W związku z powyższym serdecznie zachęcamy zawodników z kadry narodowej PZKT do rejestracji i współtworzenia portalu Selfie z Gwiazdą Sportu. Projekt jest skierowany do zawodników z kadry narodowej seniorów, którzy są aktualnymi lub byłymi medalistami mistrzostw świata lub mistrzostw Europy w karate tradycyjnym. Zadaniem zalogowanego zawodnika jest zorganizowanie zajęć sportowych i spotkań dla dzieci i młodzieży, umieszczenie informacji o tych wydarzeniach na portalu oraz zamieszczenie relacji zdjęciowej po spotkaniu.


Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie projektu (www.selfiezgwiazdasportu.pl/o-programie/). Zgodnie z informacją otrzymaną z MSiT prosimy, aby na zdjęciu profilowym na piersi zawodnika znajdowało się godło narodowe.