Historia karate tradycyjnego w Polsce 1970-1980

DataOpis
1970-1971
Pierwsze treningi karate przy sekcji judo KS "Resursa": W. Kwieciński, A. Juśkiewicz.
1972 - październik
d72-pazdzPierwsze treningi karate w Łodzi pod kierunkiem Chiyomaro Shimody 3 Dan z Japonii.
1974 - lipiec
Mrzeżyno - pierwszy ogólnopolski obóz karate z udziałem instruktorów z Czechosłowacji (I. Vilcek, S. Rahmy).
1974 - grudzień
Założenie pierwszej oficjalnej sekcji karate przez W. Kwiecińskiego przy WAM w Łodzi.
1975 - styczeń
Intensywne szkolenie karateków WAM-u, przyszłych instruktorów i wielokrotnych mistrzów Polski (K. Kubiś, S. Gubiec, P. Grzesiak, K. Gralak, Z. Poper).
1976 - wrzesień
Pierwszy egzamin na stopnie mistrzowskie u dr. I. Jorgi pozytywnie złożony przez W. Kwiecińskiego.
1977 - maj
Gdańsk - Puchar Shotokanu (pierwsze ogólnopolskie zawody karate).
1978 - luty
Z sekcji WKS "Orzeł" WAM powstaje Łódzki Klub Karate, drugi w Polsce samodzielny klub karate.
1978 - marzec
Remis drużyny ŁKK w składzie: W. Kwieciński, K. Gralak, K. Kubiś, S. Gubiec, P. Grzesiak występujących w barwach reprezentacji Polski z drużyną Jugosławii; 5:5 na oficjalnym meczu Polska - Jugosławia.
1978 - majI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate w Gdańsku.
1978 - lipiec Sensei Hideo Ochi 6 Dan w Łodzi.
1978 - październik
Siedmiu łodzian w składzie reprezentacji na Mistrzostwa Europy Karate w Belgradzie (W. Kwieciński, K. Kubiś, S. Gubiec, K. Gralak, P. Grzesiak , C. Nowacki, J. Grenda).
1978 - grudzień Bohemia Cup Praga: III m. kata drużynowe mężczyzn.
1979 - kwiecień
Moravia Cup (CSRS): III m. kata drużynowe mężczyzn, wyjazd karateków łódzkich na specjalistyczny europejski kurs karate, który prowadził sensei K. Enoeda 8 Dan (Londyn).
1979 - maj
II Mistrzostwa Polski Karate Shotokan w Łodzi, złote medale zdobyli: W. Kwieciński, K. Kubiś, S. Gubiec, Z. Poper, zespół kumite drużynowego, kata drużynowe kobiet i mężczyzn, srebrny medal: K. Gralak.
1980 - luty
Powstanie Polskiego Związku Karate.
1980 - kwiecień
Powstanie Akademickiego Klubu Karate przy Uniwersytecie Łódzkim; Moravia Cup (CSRS): W. Kwieciński I m. kata ind., S. Jordan III m. kumite ind. kat. open.